Zimowe ferie dla ciekawych przyrody 2020

17/01/2020

Tradycyjnie już, zapraszamy wszystkich miłośników przyrody na indywidualne warsztaty feryjne w Ogrodzie Zoobotanicznym. W tym roku proponujemy wyjątkowo bogaty program.

W poniedziałki i środy, w godzinach od 11:00 do 12:00, będziemy przygotowywać ekologiczne zabawki dla zwierząt zamieszkujących Ogród. Wykonane przez uczestników akcesoria będą wykorzystane w pokazie karmienia zwierząt podczas zajęć. Dzięki temu nasi podopieczni będą mieli zagwarantowaną świetną zabawę oraz motywację do większej aktywności. Ze względu na to, że niezbędne będzie wykorzystanie ostrych narzędzi, wszystkie osoby niepełnoletnie będą musiały być pod opieką osób dorosłych. Uprzedzamy o ograniczonej liczbie miejsc, dlatego na te zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 56 654 02 26.

We wtorki i czwartki, w godzinach od 11:00 do 12:00, odbędą się spotkania skierowane do najmłodszych miłośników przyrody, na których dowiedzą się oni, jakie warunki należy zapewnić zwierzętom trzymanym w domu. Szczególną atrakcją będzie możliwość kontaktu z żywymi zwierzętami (np. kawia domowa, chomik dżungarski, agama brodata czy patyczaki).

W piątki, w godzinach od 10:00 do 13:00, będzie odbywać się akcja "Zimowego obrączkowania ptaków", we współpracy ze stowarzyszeniem Przyrodnicy 24 oraz studentami Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK. Podczas spotkania, pod czujnym okiem ornitologa, prowadzony będzie odłów i obrączkowanie ptaków. Na spotkaniu na pewno dowiecie się, czym różni się wróbel od mazurka czy też wrona od kawki. Warto tutaj dodać, że na terenie Ogrodu Zoobotanicznego można spotkać przedstawicieli ponad 40 gatunków rodzimej awifauny.

 

W zajęciach mogą brać udział dzieci pod opieką osób dorosłych. Za warsztaty nie jest pobierana dodatkowa opłata, natomiast uczestników obowiązują bilety wstępu do Ogrodu.