Edukacja

Szanowni Państwo, 

Rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014, a wraz z nim ruszają zapisy na zajęcia dydaktyczne. Nasza oferta została wzbogacona o nowe tematy zajęć przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. Ponadto zmieniła się nieco ekspozycja na wybiegach, dzięki czemu dzieci mogą zobaczyć nowe zwierzęta - zarówno młode urodzone u nas w zoo, jak też nowe gatunki, które pozyskaliśmy z innych placówek. Serdecznie zachęcamy nauczycieli i dzieci do skorzystania z naszej oferty dydaktycznej i życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym! 

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną, która obejmuje między innymi prowadzenie zajęć dydaktycznych dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych oraz organizację imprez i konkursów dla dzieci i młodzieży. 

Staramy się dostosowywać ofertę dydaktyczną do potrzeb słuchaczy oraz spełniać wszelkie standardy edukacyjne związane z naszym pełnym członkostwem w Europejskim Stowarzyszeniu Ogrodów Zoologicznych i Akwariów. 

W związku z tym opracowaliśmy nową ofertę dydaktyczną, która będzie obowiązywała od roku 2011. Postaramy się ją uzupełniać i aktualizować na przestrzeni całego roku. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i spostrzeżenia, jakie macie Państwo na temat nowej oferty zajęć.  

Jednocześnie informujemy, iż uczestnicy zajęć zobowiązani są do wykupienia w kasie biletu wstępu, który ważny będzie w dniu nabycia, w godzinach działalności Ogrodu. Koszt zajęć od każdego uczestika to 6 zł w okresie od 1 maja do 31 października i 4,5 zł w okresie od 1 listopada do 31 marca. Rezerwacji terminów należy dokonywać z wyprzedzeniem! 

Opiekunowie grup nie muszą wykupować biletu wstępu, chyba że na 10 dzieci lub młodzieży przypada więcej niż 1 opiekun. Wtedy każdy dodatkowy opiekun powinien nabyć bilet wstępu. 

Prosimy także brać pod uwagę fakt, że maksymalna ilość dzieci lub młodzieży uczestniczących w zajęciach prowadzonych przez jednego dydaktyka wynosi 30 osób. W przypadku, gdy liczba ta jest większa, konieczne jest dokonanie rezerwacji terminu zajęć dla dwóch lub więcej grup. 

Prosimy zapoznać się z ofertą działalności edukacyjnej Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu: 

UWAGA!!!  Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. W okresie od 16 czerwca do 31 sierpnia lekcje tematyczne nie będą prowadzone. W tym okresie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na oprowadzanie z przewodnikiem.